Vyhledávání

Informace o nás

Jsem milovník kaktusů, sukulentů a jiných rostlin. Ačkoliv nemám skelník, kaktusy pěstuji va fóliových krytech (12m2). Využil jsem slunného místa pro výsadbu zimovzdorných kaktusů, tím se mi na chvíli uvolnilo místo pro jiné kaktusy Na chvíli proto, že v současné době už ja opět přeplněno. Takže průběžně se bude vysazovat ven. Tyto zajímavosti jsem si nechtěl nechat jen pro sebe a rozhodl jsem se, že založím internetové stránky. Na mých stránkách máte možnost vidět kaktusy a sukulenty ze vzdálených koutů světa, které však rostou již několik let volně vysázené na Jižní Moravě. ;-)

 

 

Kaktusovité

,,Kaktusovité (Cactaceae) je čeleď sukulentních, xerofytních bylin, které pocházejí ze Severní a Jižní Ameriky, ale člověk se zasloužil o jejich rozšíření i na další místa jako je středomoří či Afrika. Slovo kaktus pochází z řeckého Κακτος tj. kaktus, které označovalo druh bodláku.

Tato čeleď je rozšířena prakticky ve všech klimatických pásech. Pro kaktusy je typický výskyt v extrémních podmínkách, který zpravidla souvisí s nedostatkem vláhy. Cca 70% kaktusovitých roste v polopouštích a stepích, na pouštích žije asi 25 % druhů, zbylých 5% připadá na druhy vyskytující se v deštných pralesích. Jejich původní rozšíření sahá od Kanadsko - americké hranice, až po jižní část Argentiny, člověk pak kaktusy rozšířil po Středomoří a některých částech Afriky a Asie, kde postupem času zplaněly. Místo jejich nejvyšší výskytu bývá uváděno v Peru zhruba ve výšce 4500 metrů nad mořem. Málo známá je i skutečnost, že některé druhy kaktusovitých rostou epifyticky v korunách stromů."

Zdroj: Wikipedie. 18.8.2010

          https://cs.wikipedia.org/wiki/Kaktusy